VMI i.EKA

Kas yra virtuali fiskalizacija per VMI i.EKA?

Virtuali fiskalizacija per VMI i.EKA – kas tai?

Išmaniųjų elektroninių kasos aparatų posistemis (i.EKA) yra viena iš išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) dalių Lietuvoje.

i. EKA sistema pakeis popierinį kasos operacijų žurnalą, o nuo 2025 m. gegužės 1 d. prekybininkai turės teikti fiskalinius duomenis į i.EKA posistemį.

Kodėl fiskaliniai duomenys bus teikiami į i.EKA?

Administracinės užduotys, tokios kaip popierinio kasos žurnalo pildymas, atima daug laiko iš fizinėse vietose pardavinėjančių prekybininkų. Fiskalizacija per VMI i.EKA užtikrins patogesnį būdą pateikti duomenis – kvitų duomenys bus automatiškai perduodami į VMI per kasos aparatus (atsiskaitymo priemones).

Tai ne tik palengvins kasos aparatų operacijas prekybininkams, bet ir užtikrins efektyvų mokesčių administravimą bei šešėlinės ekonomikos masto mažinimą.

Pagrindinės i. EKA savybės

  • Nuotolinis kasos aparatų ir kitų pardavimo taškų registravimas ir būklių keitimas.
  • Galimybė teikti duomenis realiu laiku per virtualią fiskalizaciją, skirtą kasos aparatams ar kitų atsikaitymo priemonių taškams.
  • Automatinis kvitų duomenų perdavimas mokesčių administratoriui.

Kokius i. EKA kriterijus turi atitikti kasa?

Prekybininkai turės pasirinkti tarp dviejų naujų kasos aparatų tipų: kasos su saugos moduliu arba kasos, naudojančios virtualią fiskalizaciją. Tiek vienas, tiek kitas aparatų tipas siųs duomenis į i.EKA. Renkantis verta atkreipti dėmesį į esminius tipų skirtumus – įvertinti vykdomos veiklos pobūdį, klientų apimtis ir srautus bei rizikas dėl ryšio. Daugiau informacijos apie techninius reikalavimus kasos aparatams rasite VMI puslapyje apie i.EKA.

Kaip kasos pokyčiai paveiks pirkėjus?

Pirkėjai ir toliau gaus popierinius kvitus – ant jų bus pavaizduoti QR kodai. Prekybininkai, pasirinkę Paysera POS virtualią kasą, taip pat galės gauti elektroninius kvitus į savo el. paštą bei suteikti pirkėjams galimybę atsiskaityti savitarnoje.

Paysera POS virtuali kasa – suderinama su VMI i.EKA!

Su mūsų virtualios kasos sistema jums užteks tik jūsų kompiuterio ir kortelių skaitytuvo.
Prireiks tik vienos platformos, su kuria galėsite priimti mokėjimus, išduoti VMI sertifikuotą fiskalinį kvitą, sekti pardavimus bei prekių likučius realiu laiku. Turėsite galimybe naudotis ir kitomis lankstumą suteikiančiomis funkcijomis: sąskaitų faktūrų išrašymu, nuolaidų suteikimu, lengvais grąžinimais ir dar daugiau.

Dažnai užduodami klausimai

Kam bus reikalingas QR kodas ant spausdinto kvito?

Nuskenavę QR kodą, pirkėjai galės patikrinti ar prekybininkas tinkamai suskaičiavo ir pateikė duomenis į VMI apie mokesčius nuo sumos, kurią išleido pirkėjas.

Kokią informaciją prekybininkas privalės perduoti VMI?

Prekybininkas VMI turės perduoti tą pačią informaciją, kurią perdavinėdavo prieš kasos pokyčius fiksuojamuose kvituose: PVM tarifus, pirkinio sumą ir t.t.

Ar bus atvejis, kai vis dar reikės pildyti popierinį kasos operacijų žurnalą?

Pardavėjas privalės ir toliau pildyti popierinius kasos aparatų kasos operacijų žurnalus tik tol, kol naudos kasos aparatą su fiskaliniu bloku. Naudojant kasos aparatą su saugos moduliu ir/arba virtualios fiskalizacijos kasos aparatą nereikės pildyti popierinio kasos operacijų žurnalo.

Ar pardavėjas gali priimti atsiskaitymus mobiliais įrenginiais, planšetėmis, kompiuteriu?

Pardavėjai, naudojantys Paysera POS virtualią kasą, gali priimti atsiskaitymus mobiliaisiais įrenginiais, planšetėmis ir kompiuteriais – informacija bus sėkmingai pateikta VMI. Reikės tik vieno papildomo įrenginio – kortelių terminalo.

Ar per Paysera POS galima valdyti daugiau nei vieną virtualią kasą?

Taip, per vieną Paysera POS virtualios kasos paskyrą galite susikurti neribotą kiekį kasų. Daugiau informacijos rasite Paysera POS kainodaroje.